עורך דין נזיקין

המשמעות של נזיקין בעולם המשפט הוא, גרימת נזק ביודעין או לא ביודעין, בכוונה או לא בכוונה. דיני נזיקין נחשבים לבסיס של המשפט האזרחי, הן כשמדובר בנזקי גוף והן כשמדובר בנזקים ברכוש. בשני המקרים, זה אומר שהעונש שיכול להיות מושתת במקרים אלו, הוא כספי ולא עונש של מאסר בכלא.

עורך דין נזיקין מתעסק בשורה ארוכה של מקרים של נזקי גוף, בין אם מדובר בתאונות דרכים, תאונות עבודה, תאונת במרחב הציבורי, תאונות במבנים פרטיים ועוד. עורך דין נזקי גוף מייצג את מי שנפגע וכתוצאה מכך יכולותיו הפיזיות או המנטאליות נפגעו, בין אם נקבעו לו אחוזי נכות ובין אם לא. חשוב לומר, עורך דין נזיקין מעורב גם בתביעות של רשלנות רפואית כנגד רופאים או מרכזים רפואיים, בגין טיפול רשלני וגרימת נזק למטופלים.

כאשר עורך דין נזיקין מקבל לידיו תיק של תביעת נזיקין, הוא בוחן תחילה מה הנזק שנגרם ללקוח שלו, מי לכאורה אחראי על הנזק והאם ניתן להוכיח אחריות. גם אם ניתן להוכיח אחריות, יש לבחון האם בכלל נגרם נזק אמיתי, ומה הסעד אשר ניתן לבקש עבור נזק זה. כלומר, מה הפיצוי הכספי שמבקשים כתגובה לנזק. לעיתים מדובר על פיצוי בעקבות נזק ספציפי, נקודתי, למשל, עורך דין תאונות דרכים יכול להגיש תביעה בעקבות תאונה שהתרחשה, אם נגרם נזק נקודתי, גם הוא נפתר, הרי שיש לפצות את הניזוק על כך. יש מקרים בהם מדובר על נזק מתמשך, למשל, נזק שבעקבותיו נגרמו אחוזי נכות, נזק שבעקבותיו יש צורך בטיפול ממושך. מדובר במקרים שיכולים להשפיע על כל מהלך החיים של הלקוח.

כיצד עורך דין נזקי גוף ייצג את הלקוח שלו

בתביעות אזרחיות מסוג של נזיקין, התביעה היא זו שצריכה להוכיח את טענותיה. לכן עורך דין נזיקין יצטרך לבנות את התיק בשלבים, זאת בשביל לענות על שאלת האחריות, כלומר מי אחראי לנזק, מה מידת האחריות שלו, ועד כמה הוא יכול באמת לשלוט במעשיו ובתוצאות מעשיו. חשוב לומר שיש סקאלה של אחריות ולא מדובר בקביעה חד משמעית. מדובר על סקאלה שהשופטים יכולים לקבוע היכן נמצא הנאשם, אם בכלל.

למשל, יש מצבים של אחריות מוחלטת, כלומר הנחה שהמזיק פעל באופן לא סביר ורשלני בצורה מובהקת, והוא אחראי בלעדי על המעשה ותוצאותיו. במקרים אחרים יכולים השופטים לקבוע שגם אם הוא פעל בצורה סבירה, הוא אחראי לנזק ועל כן עליו לפצות את הניזוק.

תביעה של עו"ד נזיקין תתבסס כאמור על שלבים מסוימים, במהלכם הוא יוכיח שנגרם נזק, שהצד הנתבע הוא אחראי על כך ברמה כזו או אחרת, כמו אכן שקיימת חובת זהירות של הנתבע כלפי התובע, כלומר, הוא היה צריך להזהיר מראש או לחזות מראש את הסיכוי שיגרם נזק ועל כן לעשות מהלכים שימנעו אותו. דוגמא טובה לכך היא, אם נניח מדובר באזור הבנייה צריך לדאוג שהמקום יהיה מתוחם בשביל שלא ייקרה בו אסון. בדרך כלל הניסיון להוכיח דבר כזה, יתבסס על מקרים מן העבר.

הדרך להוכיח את האחריות של הנתבע על מידת הנזק שנגרם לתובע, היא באמצעות קשר סיבתי, כלומר, יש להוכיח שפעולה מסוימת שהנתבע ביצע, היא הסיבה לנזק שנגרם לתובע.

6 תגובות בנושא “עורך דין נזיקין”

 1. אם אתם רוצים לברר מה אומר החוק לגבי שעות נוספות עבור שכירים,
  אני ממליצה לכם לפנות לאתר LAW DIRECT שיוכל לרכז לכם את מיטב
  משרדי עורכי הדין המתמחים בתחום שיוכלו לסייע לכם בייעוץ מקצועי
  וסיוע משפטי. לאתר זה לחצו על הקישור.

 2. צהריים טובים לכולם
  אם אתם מחפשים עו"ד חוזים במרכז
  אני מציעה לכם לפנות לעורך דין יריב גוטמן
  שיש לו המון ניסיון וידע בתחום
  לקבלת פרטי התקשרות היכנסו לקישור המצורף

 3. היי,
  אני רוצה להמליץ לכם היום על משרד עורכי דין תביעת ניידות
  מאוד איכותי. למשרד עו"ד דורין מנו-בן שמעון יש צוות מיומן
  ומוכשר במיוחד שסייע לי לאורך כל התהליך מא' ועד ת' באופן
  יסודי, קפדני ונאמן. אני ממש מרוצה מהם לכן צירפתי כאן לינק
  ליצירת קשר והתרשמות נוספת.

 4. צהריים טובים לכולם
  אם אתם מחפשים עורך דין תיקי גירושין
  שילווה אותכם בהליך גירושין
  אני מציעה לכם לפנות למשרד של בנימיני דבש עורכי דין
  שיש להם המון ידע וניסיון בתחום
  לקבלת פרטי התקשרות היכנסו לקישור המצורף

 5. שלום רב לכולם,
  לכל מי שזקוק לעזרה בקשר לדין משמעתי של סוהרים
  אני מציע בחום לפנות אל משרד עו"ד אייל בסרגליק
  שעוסק בענף שנים רבות ומאחוריו מאות לקוחות מרוצים
  שקיבלו שירות נפלא ויחס אישי. למידע מלא היכנסו אל
  הקישור הנ"ל.

 6. שלום לכולם,
  הכתובת הנכונה לפנות אליה אם הייתם מעורבים בתאונת דרכים זה אל
  המשרד של עורך הדין עמי טלמור, עורך דין מומחה לדיני תעבורה ומתן שירותי
  ייצוג בתאונות דרכים. אתם מוזמנים לפנות אליו כדי להתייעץ איתו ולקבל חוות
  דעת מקצועית יותר. צרו קשר עם המשרד למענה שירותי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.